Program edycji 2018

Program edycji 2018


Sesja wiosenna przygotowawcza

Wrocław, 9–11 marca 2018

Repertuar: „War Requiem” Benjamina Brittena oraz II Symfonia Zmartwychwstanie Gustawa Mahlera
Prowadzący – Agnieszka Franków-Żelazny, Artur Koza

Zajęcia w ramach sesji:

  • próby sekcyjne, tutti,
  • wykład o „War Requiem”,

Sesja wiosenna koncertowa I

Katowice – Warszawa, 28–29 marca 2018, 22. Wielkanocny Festiwal Beethovenowski

29 marca 2018 – II symfonia Zmartwychwstanie Gustawa Mahlera
Dyrygent – Leonard Slatkin
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
Polski Narodowy Chór Młodzieżowy
soliści


Sesja wiosenna koncertowa II

Wrocław – Kolonia – Berlin, 3–11 kwietnia 2018

Temat: „War Requiem” Benjamina Brittena
Dyrygenci – Thomas Neuhoff, Daniel Spaw

Koncerty wokalno-instrumentalne z towarzyszeniem Chor des Bach-Vereins Köln, Orchestre Français des Jeunes, Bundesjugendorchester oraz Chóru NFM:

  • 6 kwietnia 2018 – Filharmonia Kolońska,
    Wykonawcy:
    Thomas Neuhoff – dyrygent
    Daniel Spaw – dyrygent
    Banu Böke – sopran
    James Gilchrist – tenor
    Erik Sohn – baryton
    Polski Narodowy Chór Młodzieżowy
    Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne chórów
    Chor des Bach-Vereins Köln
    Członkowie Orchestre Français des Jeunes
    Bundesjugendorchester
    Les Pastoureaux Petits-Chanteurs de Waterloo
    Jugendchor der Lukaskirche Bonn
    Coventry Cathedral Girls’ Choir

  • 8 kwietnia 2018 – NFM we Wrocławiu,
    Wykonawcy:
    Thomas Neuhoff – dyrygent
    Daniel Spaw – dyrygent
    Banu Böke – sopran
    James Gilchrist – tenor
    Erik Sohn – baryton
    Chór NFM
    Polski Narodowy Chór Młodzieżowy
    Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne chórów
    Chor des Bach-Vereins Köln
    Członkowie Orchestre Français des Jeunes
    Bundesjugendorchester
    Les Pastoureaux Petits-Chanteurs de Waterloo
    Jugendchor der Lukaskirche Bonn
    Coventry Cathedral Girls’ Choir

  • 10 kwietnia 2018 – Filharmonia Berlińska.
    Wykonawcy:
    Thomas Neuhoff – dyrygent
    Daniel Spaw – dyrygent
    Banu Böke – sopran
    James Gilchrist – tenor
    Erik Sohn – baryton
    Polski Narodowy Chór Młodzieżowy
    Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne chórów
    Chor des Bach-Vereins Köln
    Członkowie Orchestre Français des Jeunes
    Bundesjugendorchester
    Les Pastoureaux Petits-Chanteurs de Waterloo
    Jugendchor der Lukaskirche Bonn
    Coventry Cathedral Girls’ Choir

Zajęcia w ramach sesji:

  • wykład „War and music” (w języku angielskim),
  • praca w międzynarodowym zespole (Chor des Bach-Vereins Köln, Orchestre Français des Jeunes, Bundesjugendorchester, Chór NFM, Les Pastoureaux Petits-Chanteurs de Waterloo, Jugendchor der Lukaskirche Bonn, Coventry Cathedral Girls’ Choir),
  • spotkania integracyjne.

Sesja letnia

Sandomierz – Radom – Lublin, 6–16 lipca 2018

Dyrygenci – Agnieszka Franków-Żelazny, Bartosz Michałowski

Koncerty:

  • wykonanie trzech koncertów a cappella w dniach 13-15 lipca 2018 r. (13 lipca – Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, 14 lipca – Sala koncertowa Radomskiej Orkiestry Symfonicznej, 15 lipca – Muzeum Lubelskie w Lublinie) z programem złożonym z utworów zamówionych w ramach projektu „Młodzi młodym”*.

Zajęcia w ramach sesji:

  • próby kwartetowe, sekcyjne, tutti: dyrygent-asystent – Artur Koza,
  • kursy wokalne – Ewa Biegas, Agnieszka Zwierko, Adam Zdunikowski, Bogdan Makal,
  • warsztaty aktorskie – Marcin Misiura,
  • wieczory integracyjne.

* Projekt „Młodzi młodym” to działanie mające na celu promocję twórczości młodych polskich kompozytorów poprzez wykonania młodych polskich śpiewaków. Kompozycje mają chwalić śpiew i zachęcać do śpiewania zarówno chórzystów jak i słuchaczy. Do współpracy zaproszeni zostali: Aleksandra Chmielewska, Katarzyna Danel, Zuzanna Falkowska, Łukasz Farcinkiewicz, Szymon Godziemba-Trytek, Jan Krutul, Michał Malec, Marek Raczyński, Anna Rocławska-Musiałczyk, Sebastian Szymański, Łukasz Urbaniak, Michał Ziółkowski.