Harmonogram sesji – lato


DZIEŃ 1 – 29.08.2014, piątek


do 13.00
Przyjazd i zakwaterowanie

13:00 – 15:00
Obiad

15:00 – 18:00
Próby kwartetowe – Dawid Jarząb, Izabela Polakowska, Agnieszka Franków-Żelazny

18:00 – 19:00
Kolacja

19:00 – 20:45
Próba tutti – Polska muzyka chóralna inspirowana folklorem – dyr. Agnieszka Franków-Żelazny

21:00 – 01:00
Dyskoteka


DZIEŃ 2 – 30.08.2014, sobota


07:30 – 09:00
Śniadanie

09:30
Powitanie

09:45 – 13:45
Próba tutti – Polska muzyka chóralna inspirowana folklorem

13:45 – 14:45
Obiad

15:00 – 16:00
Sesja zdjęciowa

18:00 – 19:00
Kolacja


DZIEŃ 3 – 31.08.2014, niedziela


07:30 – 09:00
Śniadanie

09:00 – 13:00
Lekcje śpiewu – Joanna Bywater, Rafał Bartmiński, Robert Evans, Rebecca Lodge

13:00 – 14:00
Obiad

14:30
Przejazd do sali koncertowej

15:00 – 16:30
Próba generalna

17:00 – 18:30
Koncert Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego
Polska muzyka chóralna inspirowana folklorem
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
pl. Jana Pawła II 2

18:30
Przejazd do hotelu

19:00 – 20:00
Kolacja


DZIEŃ 4 – 01.09.2014, poniedziałek


07:30 – 09:00
Śniadanie

09:00 – 09:30
Zbiorowa emisja głosu – prowadzona przez uczestników Seminarium dla Dyrygentów

09:15 – 13:00
Lekcje śpiewu – Joanna Bywater, Rafał Bartmiński, Robert Evans, Rebecca Lodge

09:30 – 13:00
Próby sekcyjne – Izabela Polakowska, Dawid Jarząb

13:00 – 14:00
Obiad

15:00 – 18:00
Próba tutti – Izabela Polakowska

18:00 – 19:00
Kolacja

19:00 – 22:00
Wykład „Mater dolorosa w pieśni i poezji” – Marek Dyżewski


DZIEŃ 5 – 02.09.2014, wtorek


07:30 – 09:00
Śniadanie

09:00 – 13:00
Lekcje śpiewu – Joanna Bywater, Rafał Bartmiński, Robert Evans, Rebecca Lodge

09:00 – 09:45
Zbiorowa emisja głosu

10:00 – 13:00
Próba tutti – Agnieszka Franków-Żelazny

13:00 – 14:00
Obiad

15:00 – 18:00
Lekcje śpiewu – Joanna Bywater, Rafał Bartmiński, Robert Evans, Rebecca Lodge

15:00 – 16:30
Próba tutti

16:30 – 18:00
Wykład „Całym sobą był w sztuce. O Karolu Szymanowskim” – Małgorzata Pawłowska

18:00 – 19:00
Kolacja

19:00 – 21:30
Wykład „Najwazniejsze zjawiska fonetyczne współczesnej polszczyzny” – Jan Miodek


DZIEŃ 6 – 03.09.2014, środa


07:30 – 09:00
Śniadanie

09:00 – 13:00
Lekcje śpiewu – Joanna Bywater, Rafał Bartmiński, Robert Evans, Rebecca Lodge

09:00 – 13:00
Próba tutti Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego i Chóru Narodowego Forum Muzyki – Agnieszka Franków-Żelazny

13:00 – 14:00
Obiad

15:00 – 18:00
Próba tutti Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego i Chóru Narodowego Forum Muzyki – Benjamin Shwartz

18:00 – 19:00
Kolacja

21:00 – 22:30
Wieczór prezentacji


DZIEŃ 7 – 04.09.2014, czwartek


07:30 – 08:15
Śniadanie

08:15 – 09:00
Przejazd na próbę

09:00 – 12:45
Próba chórów i Orkiestry Symfonicznej NFM

12:45 – 13:30
Przejazd do hotelu

13:30
Obiad

15:00 – 18:00
Lekcje śpiewu – Joanna Bywater, Rafał Bartmiński, Robert Evans, Rebecca Lodge

18:00 – 19:00
Kolacja


DZIEŃ 8 – 05.09.2014, piątek


07:30 – 08:15
Śniadanie

08:15 – 09:00
Przejazd na próbę

09:00 – 12:45
Próba chórów i Orkiestrą Symfonicznej NFM w Filharmonii Wrocławskiej

12:45 – 13:00
Przejazd do hotelu

13:30
Obiad

14:00 – 17:30
Lekcje śpiewu – Joanna Bywater, Rafał Bartmiński, Robert Evans, Rebecca Lodge

17:30
Kolacja i pożegnanie nauczycieli śpiewu

18:15 – 19:00
Przejazd na koncert

19:00 – 20:45
Koncert inauguracyjny 49. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans

21:00
Przejazd do hotelu


DZIEŃ 9 – 06.09.2014, sobota


07:30 – 08:15
Śniadanie

08:15 – 09:00
Przejazd na próbę

09:00 – 12:45
Próba generalna chórów i Orkiestry Symfonicznej NFM

12:45 – 13:30
Przejazd do hotelu

13:30
Obiad i pożegnanie uczestników Seminarium dla Dyrygentów

18:00 – 19:00
Kolacja

19:15 – 19:45
Przejazd na koncert

20:00 – 22:00
Koncert 49. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans
Kościół pw. św. Marii Magdaleny, katedra Kościoła polskokatolickiego,
ul. Szewska 10, Wrocław

TYTUŁ: LUX AETERNA
Wykonawcy:
Benjamin Shwartz – dyrygent
Agnieszka Franków-Żelazny – dyrygent
Ewa Vesin – sopran
Edyta Kulczak – mezzosopran
Rafał Bartmiński – tenor
Jarosław Bręk – baryton
Chór Narodowego Forum Muzyki
Polski Narodowy Chór Młodzieżowy
Orkiestra Symfoniczna Narodowego Forum Muzyki
Program:
Igor Strawiński (1882–1971) – Gwiazdolicy (Le Roi des ètoiles) – kantata na chór męski i orkiestrę
Karol Szymanowski (1882–1937) – III Symfonia op. 27 „Pieśń o nocy”
***
György Ligeti (1923–2006) – Lux aeterna
Karol Szymanowski (1882–1937) – Stabat Mater op. 53


22:00
Uroczyste zakończenie sesji w ratuszu wrocławskim

22:45 – 23:15
Przejazd do hotelu

23:15 – 01:00
Pożegnanie


DZIEŃ 10 – 7.09.2014, niedziela


08:00 – 12:00
Brunch